PALFINGER Employees
Career

Konštruktér - strojný inžinier (f/m/d)

08.01.2024

PALFINGER is an international company with over 11.000 employees. PALFINGER has for many years been a world leading manufacturer of innovative lifting solutions for commercial vehicles and in the maritime field. As a global partner for innovative and reliable Lifting & Handling equipment and lifesaving equipment, PALFINGER delivers products of high quality to fulfill the standardized and customized requirements. Supported globally by a network of experienced and skilled personnel, which can offer flexible and effective service solutions. PALFINGER offers equipment to all major maritime segments, including offshore, marine, cruise, navy/coastguard, and wind.

Product Line (PL) Marine Handling Solutions (MHS) under PALFINGER MARINE Group is a supplier of high-end equipment to the Oil & Gas, Offshore and marine segments. MHS Product areas are Offshore cranes, Winches, Lifting & Handling equipment and Access equipment. The main office for the MHS unit is in Bergen (NO) with assembly site in Gdynia (PL) and design offices in Bratislava (SK) and Rijeka (HR).

Náplň práce

  • Pracovné úlohy budú v rozmedzí od jednoduchých projektov až po projekty, kde sú potrebné veľmi dobré technické zručnosti a presnosť
  • Navrhovanie žeriavov, zdvíhacích zariadení a ich komponentov v úzkej spolupráci s technickým oddelením Marine Handling Solutions v Bergene (NO) a s výrobnou prevádzkou v meste Gdynia (PL)
  • Vytváranie 3D modelov a technických výkresov v programe Inventor podľa zákazníckych požiadaviek a požiadaviek podľa klasifikácie žeriavov
  • Príprava technickej dokumentácie
  • Podpora ostatných oddelení od montáže až po popredajné služby pri technických otázkach
  • Miesto výkonu práce: Bratislava / Slovenská republika.

Požiadavky & Zručnosti

  • Technické vzdelanie: Ukončené vysokoškolské II. stupňa, zameranie – Strojníctvo / Konštruovanie
  • Praktické skúsenosti s 3D modelovaním v programe Inventor
  • Základné skúsenosti s programom AutoCad
  • Skúsenosti s vývojom a výrobou žeriavov sú vítané
  • Anglický jazyk – aktívne, min. B2; Slovenský jazyk – aktívne, min. C1
  • Prax na obdobnej pozícii a potvrdené dobré technické znalosti môžu kompenzovať chýbajúce vzdelanie
  • Schopnosť nájsť dobré a praktické riešenia technických úloh a problémov
  • Schopnosť pracovať samostatne, ale aj ako člen tímu
  • Schopnosť plniť pracovné úlohy riadne, systematicky a načas

Ponúkame

  • Rôznorodá a medzinárodne orientovaná pozícia s vysokou mierou slobody v rozmedzí od jednoduchých projektov až po projekty, kde sú potrebné veľmi dobré technické zručnosti a presnosť.
  • Práca na plný úväzok (TPP)
  • Pružná pracovná doba
  • Priateľský kolektív, politika otvorených dverí, neformálna firemná kultúra
  • Možnosť občasnej práce z domu
  • Pozícia je vhodná aj pre absolventa

Since English is a mandatory requirement for this position, this posting is directed only to candidates with appropriate English language skills.
Vzhľadom na to, že angličtina je pre túto pozíciu povinnou požiadavkou, pozícia je určené hlavne pre kandidátom s primeranými znalosťami anglického jazyka.

Nikolay Danev

Recruitment Expert
Palfinger GBS Bulgaria EOOD
Nikola Y. Vapzarov Str.55 | , 1407 Sofia | Bulgaria
Location

Bratislava

Miletičova 561/23
821 09 Bratislava
Slovakia